вторник, 5 март 2024
Американската Амбасада соопшти

Агелер на Бубевски му укажа дека САД поддржуваaт независно обвинителство

Американската амбасадорка во Македонија, Анџела  Агелер денеска остварила средба со шефот на скопското Јавно обвинителство, Гаврил Бубевски, на која му соопштила дека САД поддржуваат независно обвинителство.

Објавено на

часот

Сподели

„Ја изразив нашата поддршка за независното обвинителство, кое е клучно за унапредување на владеењето на правото и евроатлантските интеграции на Северна Македонија. Граѓаните на Северна Македонија заслужуваат правда и непристрасно одлучување“, потенцирала амбасадорката Агелер како што објави американската Амбасада на платформата Х.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ