среда, 21 февруари 2024

Адвокати бараат апсење на Хантер Бајден, синот на американскиот претседател се скрил во Белата куќа

Објавено на

часот

Сподели

Според Њујорк пост, Хантер Бајден не го подобрил исполнувањето на финансиските обврски според барањето од тужбата на поранешната стриптизета Лунден Робертс, мајка на нивната четиригодишна вонбрачна ќерка Нави, поради што адвокатите бараат судот да му одреди притвор.

Робертс смета дека судот треба да му одреди притвор на Хантер Бајден додека тој не ги исполни наредбите на судот.

32-годишната Робертс судски докажа дека Хантер е татко на нејзината ќерка, а синот на претседателот минатата година побарал намалување на месечната сума за издршка што му била одредена.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ