четврток, 22 февруари 2024
УФЦ 287

Адесања со спектакуларен нокаут го победи Переира и си го врати шампионскиот појас (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Переира го бранеше појасот кој го освои по победа токму против Адесања, но овојпат беше поинаку.

Првата рунда не понуди многу возбудувања, клучниот момент се случи кон крајот на втората кога се чинеше дека Адесања е во лоша позиција, Переира беше во офанзива, но не беше највнимателен. Адесања го искористи просторот кој го доби, зададе контра удар и го нокаутираше Переира.

Заслужена победа на Адесања со спектакуларен нокаут. 

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ