вторник, 23 април 2024

84-годишна жена паднала во автобус на ЈСП и добила тешки телесни повреди

Вчера во СВР Скопје било пријавено дека во автобус на ЈСП на бул.„Видое Смилевски Бато“ паднала патничката Н.Ј. (84) од Скопје, при што добила стешки телесни повреди констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

Објавено на

часот

Сподели

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ