четврток, 18 април 2024
Сообраќајка на автопатот Велес-Скопје

82-годишен возач тешко повреден откако со автомобил излетал од патот, повредена е и сопатничката

Вчера во 18.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на автопатот Велес-Скопје, кај клучката Хиподром, патничко моторно возило дачија логан со скопски регистарски ознаки, управувано од Ц.Д.(82) од Скопје, излетало надвор од коловозот.

Објавено на

часот

Сподели

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, а со телесни повреди се здобила сопатничката В.И.(75) од Скопје, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ и Градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.   

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ