вторник, 16 април 2024

78-годишен возач со своето даеву удрил во четири автомобили и самиот тешко се повредил

Објавено на

часот

Сподели

Вчера во полициската станица во Гевгелија е пријавено дека на ул. Маршал Тито во Богданци, Б.П.(78) управувајќи возило даеву изгубил контрола над возилото и удрил во четири паркирани возила, во мерцедес, во две возила фиат пунто и во пежо, информираат од МВР и велат дека во несреќата возачот Б.П. се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Јавната здравствена установа Гевгелија.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ