вторник, 16 април 2024

764 возачи добија казни за брзо возење

Објавено на

часот

Сподели

„Од нив 29 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а две возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. Притоа 402 возила ја пречекориле брзината во населено место, а 362 надвор од населено место.
Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта“, се вели во информацијата од МВР.
 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ