четврток, 23 мај 2024

75-годишен маж почина во ходниците од судот

Денеска во СВР Скопје од Итната медицинска помош е пријавено дека во Основен граѓански суд, во ходникот на први кат, има починато лице.

Објавено на

часот

Сподели

Од страна полициски службеници е излезено на местото и е констатирано дека станува збор за Љ.С. (75) од Скопје. Лекар констатирал смрт, а по наредба на јавен обвинител телото е дадено за обдукција.

Според сведоци починатиот бил адвокат.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ