недела, 23 јуни 2024

74-години од УКИМ

Објавено на

часот

Сподели

Вечер, во Македонската филхармонија ќе се одржи Свечена академија која ќе почне со интонирање на државната химна на Македонија, свечената химна на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје и студентската химна „Гаудеамус“.

Пригодна реч на Академијата ќе одржи ректорот на Универзитетот, проф. д-р Никола Јанкуловски, по што ќе следува уметничка програма на ансамблите на ФМУ – Скопје.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ