четврток, 23 мај 2024
Полицијата за настанот поднесе кривична пријава

72-годишен маж пуштил агресивно куче во фабрика во Кочани, еден бил искасан

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против С.Ј.(72) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело тешки дела против општата сигурност.

Објавено на

часот

Сподели

На 21.02.2024 во населба Оризари во Кочани, пријавениот го пуштил неговото куче во круг на фабрика, по што тоа нападнало едно лице и му нанело повреди, соопшти полицијата.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ