понеделник, 15 април 2024

64-годишен маж крадел по објекти во Гостивар

Полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар, вчера околу 17 часот и 30 минути на улица Илинденска во Гостивар го лишиле од слобода Џ.А.(64) од Виница, соопштија денеска од МВР.

Објавено на

часот

Сподели

Тој се сомничи дека претходно во трговски објект на истата улица одзел повеќе предмети.

Во соопштението се додава дека тој е задржан во Полициската станица Гостивар за расчистување и документирање на случајот, по што ќе му биде изготвен соодветен поднесок.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ