недела, 3 март 2024

531 казна за брзо возење

Објавено на

часот

Сподели

Од нив 29 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а две возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. Притоа 272 возила ја пречекорилe брзината во населено место, а 259 надвор од населено место.
Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта, соопшти МВР.

 
 
Видео
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ