понеделник, 15 април 2024

50 – годишнина на Театар „Чекори“ со премиерна претстава „Крај на играта“

По повод 50 години од основањето на Театар „Чекори“ и 80 годишнината од раѓањето на основачот Боре Ангеловски во недела, на 25 февруари, со почеток од 20 часот во Домот на култура „Димитар Влахов“ во скопската населба Автокоманда, премиерно ќе биде изведена претставата „End&Start game” по делото „Крај на играта“ од Семјуел Бекет, во режија на Снежана Коневски – Руси.

Објавено на

часот

Сподели

Улогите ги толкуваат: Марко Џамбазоски, Даниел Гочевски, Никола Кузманоски, Маја Ѓурчевска и Никола Димевски.

Картите ќе можат да се набават на самиот влез, пред почеток на претставата по цена од 250 денари.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ