четврток, 29 февруари 2024

47 прекршоци констатирани при контрола на возила кои превезуваат ученици

Објавено на

часот

Сподели

Сообраќајните контроли за зголемување на безбедноста на учениците од дома до училиште и од училиште кон дома продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи и на тој начин сите заеднички да придонесеме да се зголеми безбедноста на децата и на сите нас.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ