недела, 3 март 2024

Во Гази Баба пронајден работник во фабриката во која работел

49 годишен скопјанец вчера бил пронајден мртов во кругот на фабрика во Гази Баба, соопшти денеска МВР во својот полициски билтен.

Објавено на

часот

Сподели

„На 13.01.2024 околу 13:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во индустриски објект на подрачје на Гази Баба, Г.И. од Скопје кој бил вработен во објектот, бил пронајден починат. Од страна на лекар од Итна медицинска помош била констатирана смрт“, соопштија од МВР.

По насоки на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на обдукција.

Извршен бил увид од увидна екипа на СВР Скопје.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ