четврток, 23 мај 2024

Аргетинец и Турчин го пречекориле дозволениот туристички престој во Македонија

Вчера на граничниот премин Ќафасан, полициски службеници го привеле Е.М.С.Д.(45) од Аргентина, со италијанска патна исправа, затоа што при проверка во оперативната евиденција било констатирано дека го пречекорил дозволениот престој во државата. Лицето било предадено во полициската станица Струга за понатамошна постапка.

Објавено на

часот

Сподели

И на граничниот премин Меѓународен аеродром Скопје, полициски службеници го привеле Е.Ј. (21) од Република Турција, затоа што при проверка во оперативната евиденција било констатирано дека го пречекорил дозволениот туристички престој во државата.

Лицето било предадено на полициски службеници од Одделението за прекуграничен криминал, странци и реадмисија Скопје за понатамошна постапка.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ