четврток, 29 февруари 2024
Бадник

Сообраќајниците околу Соборниот храм затворени од 10,30 часот

Објавено на

часот

Сподели

МВР соопшти дека посебниот сообраќаен режим во тој дел од градот ќе важи до завршување на настанот пред храмот.

Единицата за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје ќе преземе мерки за пренасочување на сообраќајот, како и мерки за посебен режим на сообраќајот на околните сообраќајници, информира Министерството за внатрешни работи.

СВР Скопје апелира до сите учесници во сообраќајот да се почитуваат наредбите кои ќе ги даваат униформираните полициски службеници.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ