четврток, 20 јуни 2024

313 казни за брзо возење и 81 за непрописно престигнување

Објавено на

часот

Сподели

Од санкционираниге 313 возачи, шестмина возеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а двајца возеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. Притоа 165 возила ја пречекориле брзината во населено место, а 148 надвор од населено место.

Од МВР предупредуваат дека продолжуваат со акциските сообраќајни контроли и апелираат да се почитуваат сообраќајните знаци и прописи.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ