вторник, 18 јуни 2024

26 казни за брзи возачи во Скопје

Објавено на

часот

Сподели

Исто така, изречени се 11 мерки за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл, 11 за возење под дејство на алкохол, девет за минување на затворен сигнал – црвено светло, како и шест казни за возач почетник.
Засилените акциски контроли продолжуваат, а МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ