вторник, 5 март 2024

24-годишна жена од соседна Албанија загина во сообраќајка

Објавено на

часот

Сподели

„На 28.11.2023 во 14.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на автопатот „Мајка Тереза“ во насока од Тетово кон Скопје, во атар на с.Ласкарци, скопско, патничко моторно возило „ауди“ со албански национални ознаки, управувано од В.М.(40) од Република Албанија, излетало од коловозот.  Од здобиените повреди во несреќата на местото починала сопатничката Е.Т.(24) од Република Албанија, а лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт“, соопшти полицијата. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ