петок, 14 јуни 2024

234 возачи казнети за брзо возење, од нив 103 во поширокиот битолски регион

Објавено на

часот

Сподели

Од СВР Скопје информираат дека вчера на територијата на главниот град изречени се вкупно 169 мерки, а покрај 36 – те санкции за брзо возење, изречени се и 11 казни за возење без возачка дозвола, три за возење под дејство на алкохол, 10 за користење мобилен телефон при возење, пет за прекршоци што ги прават пешаците, три мерки за возач почетник, три санкции за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови, предупредуваат од МВР и апелираат до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и на тој начин да придонесат за поголема безбедноста во сообраќајот. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ