понеделник, 17 јуни 2024

23 мај e неработен за Власите, a 24 мај за сите граѓани

Објавено на

часот

Сподели

Од МТСП информираат дека 24 мај –  Денот на сесловенските просветители „Св. Кирил и Методиј“  е неработен за сите граѓани на Република Македонија.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ