среда, 19 јуни 2024

21-годишна осуденичка барана со потерница фатена и спроведена во затвор

Вчера во 23.00 часот на ул. Димо Гавровски Кара во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово ја лишиле од слобода Ф.Ј.(21) од тетовско Дебарце, која била барана по централна потерница врз основа на судска наредба за издржување на затворска казна.

Објавено на

часот

Сподели

Таа била спроведена во Казнено-поправната установа Затвор Идризово за издржување на казната.

 

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ