петок, 21 јуни 2024

204 пешаци од кои 42 во Скопје заработија казна од сообраќајната полиција

Објавено на

часот

Сподели

За време на сообраќајните контроли во Скопје за возење повеќе од дозволената брзина напишани се 35 казни, 11 за возење без возачка дозвола, седум мерки за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл, изречени се шест мерки за користење мобилен телефон при возење, осум санкции за некористење сигурносен појас, осум мерки за непрописно престројување на возила, четири санкции за технички неисправни и нерегистрирани возила, како и казни за друг вид на прекршоци.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови, предупредуваат од МВР.

                                                                                                                Фото: П.Џ.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ