четврток, 20 јуни 2024

19 возачи казнети за непрописно вградени фолии

Објавено на

часот

Сподели

При контролата санкционирани се 19 учесници во сообраќајот. Како што соопштија денеска од МВР, на сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ