вторник, 16 април 2024

19 Непалци биле сокриени во камион, возачот скокнал од камионот во движење и избегал од полицијата

МВР соопшти дека вчера, полициски службеници, при преглед на товарно возило пред наплатната станица Демир Капија, пронашле 19 мигранти од Непал. 

Објавено на

часот

Сподели

„Во 9.45 часот на автопатот Градско – Демир Капија, полициските службеници дале знак за запирање на возилото фиат дукато со крушевски регистарски ознаки, по што возачот ја намалил брзината, скокнал од возилото и го напуштил местото. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, информираат од МВР.

Фото илустрација

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ