вторник, 5 март 2024

19-годишно момче, дилер на дрога приведено во Битола

Полициски службеници од СВР Битола попладнево го лишиле од слобода М.Т. (19) од Битола.

Објавено на

часот

Сподели

По добиена наредба од Основен суд Битола, извршен е претрес во домот и помошните простории кај М.Т.(19) од Битола и при претрес во домот пронајдена е марихуана, дигитална вага со траги од марихуана, метална дробилка, како и пиротехнички средства.

По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок, соопштија од СВР-Битола.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ