сабота, 20 април 2024

19-годишник со возило удрил директно во пешак

Три лица се повредени во сообраќајка што вчера се случи на булеварот „Македонско – косовска бригада“, пред крстосница со улицата „Адем Демачи“.

Објавено на

часот

Сподели

Фолксваген со италијански национални ознаки, управувано од А.С. (19) од село Арнакија, скопско, удрило во пешакот С.Х. (49) од Скопје. Пешакот добил тешки телесни повреди, а со телесни повреди се здобиле двајца малолетни сопатници од возилото. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ