вторник, 16 април 2024

19-годишник и дете приведени под сомнеж за продажба на дрога

Објавено на

часот

Сподели

„Со судска наредба биле извршени претреси во нивните домови. Притоа, во домот на М.К. биле пронајдени и одземени кафеава материја и предмети со остатоци од кафеава материја. Додека, во домот на малолетникот биле пронајдени и одземени неколку пакувања со кафеава материја, две дигитални ваги и други предмети“, соопшти денеска МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ