понеделник, 20 мај 2024
Единицата за интервентна полиција го лишила од слобода

18-годишник фатен на лице место во обид да ограби банка во Скопје

Полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го приведоа К.Д. (18) од Кавадарци, со живеалиште во Скопје, кој бил фатен во обид да изврши тешка кражба во филијала на банка на подрачјето на општина Аеродром.

Објавено на

часот

Сподели

Како што информираат од МВР, лицето било задржано во полициската станица Аеродром и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ