сабота, 22 јуни 2024

166 возачи фатени на полицискиот радар

Објавено на

часот

Сподели

На територија на град Скопје изречени се вкупно 139 мерки за сообраќајни прекршоци, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 36 санкции, 13 мерки за возење без возачка дозвола, 22 санкции за возење под дејство на алкохол. Изречени се 3 мерки за користење мобилен телефон при возење, 4 за возач почетник, 6 санкции за минување на затворен сигнал – црвено светло.

Од МВР предупредуваат да се почитуваат сообраќајните знаци и правила и најавуваат дека со секојдневните акциски контроли продолжуваат и во наредниот период.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ