сабота, 2 март 2024

16-годишен ученик од Карпош преку социјални мрежи се заканувал дека ќе убие професори

Објавено на

часот

Сподели

Од МВР информираат дека е известен јавен обвинител и против лицето ќе биде поднесена кривична пријава до ОЈО за сторено кривично дело загрозување на сигурноста.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ