петок, 19 април 2024
На територија на државава

156 казни за брзо возење во еден ден

Во спроведената акциска контрола на територијата на Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, во текот на вчерашниот ден се санкционирани 156 возачи, соопшти МВР.

Објавено на

часот

Сподели

Од нив пет возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното. Притоа, 73 возила ја пречекориле брзината во населено место, а 83 надвор од населено место.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ