вторник, 23 април 2024

150 наши војници испратени во Кабул

Објавено на

часот

Сподели

Министерот Бесими ги испраќа војниците на АРМ

На свеченоста присуствуваа Ѓорге Иванов, претседател на државата и врховен командант на вооружените сили, Фатмир Бесими, министерот за одбрана, и Горанчо Котевски, началник на ГШ на АРМ. Беа присутни и роднини на припадниците од контингентот и други гости.
Македонските војници во Кабул ќе бидат задолжени за обезбедување на главната команда на силите на ИСАФ.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ