понеделник, 27 мај 2024

140 брзи возачи се најдоа во тефтерот на сообраќајната полиција

Со радарска контрола на улиците и патиштата низ Македонија сообраќајната полиција регистрира 140 возачи кои возеле побрзо од дозволената брзина, од нив во Скопје се казнети 24 возачи.

Објавено на

часот

Сподели

МВР информира дека четворица возачи возеле со брзина со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а еден со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. Притоа, 86 возила ја пречекориле брзината во населено место, а 54 надвор од населено место.

Во Скоје за различни прекршоци се казнети 129 возачи.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ