недела, 3 март 2024

11 мигранти од Конго и Авганистан пронајени во едно патничко возило

Објавено на

часот

Сподели

При преглед во возилот имало 10 мигранти од Конго и еден од Авганистан.

Известен е јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ