недела, 3 март 2024

10 мигранти фатени во „ауди“ кај клучката Миравци

Објавено на

часот

Сподели

Како што денеска информираа од МВР, полициски службеници од Регионалниот центар за гранични работи Југ дале знак за запирање на патничко возило „ауди“ со струмички регистарски ознаки, но возилото не застанало.

„Набргу, возилото било запрено и во него биле пронајдени 10 лица мигранти од Сирија и едно лице мигрант од Ирак, кои биле сместени во прифатно-транзитен центар. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, појаснуваат од МВР. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ