четврток, 13 јуни 2024

Комшике убава: Катерина Астаргиева

Објавено на

часот

Сподели

Катерина Астергиева смета дека убавината е неопходна за успех.

„Правам вежби и масажи за лице, со кои на кожата ѝ овозможувам подобра циркулација, но тие се корисни и за здрав и свеж тен“, ги открива Катерина своите трикови за нега и додава дека ретко посетува козметички салони.

„Немам некоја посебна диета, но би ја издвоила спортската диета, со која не се исцрпувам и можам да вежбам“, вели таа.

Кај претставниците од спротивниот пол прво што забележува е насмевката.

Омилен спорт ѝ се фитнесот и пливањето, а од хоби игра модерен танц и слика. Се релаксира во друштво на пријателите кога излегува.

Од нејзините родители добила неколку совети што ги помни, а еден од нив е да верува во себе, да ги следи своите цели и да запомни дека никој не е совршен.

„Стилот за мене значи да изградиш свој карактер, кој ќе можеш да го претставиш преку облеката“, смета оваа убава неготинчанка.

За фотографиите на Катерина се погрижи Ичко Арнаудов

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ