петок, 21 јуни 2024

Скопјанка пријавила дека наставник поттикнувал ученици да се тепаат

Објавено на

часот

Сподели

Според пријавеното, како што соопшти МВР, малолетникот на 19-ти месецов во училишниот двор го турнал нејзиниот син, по што настанот е пријавен кај училишниот психолог. Истиот малолетник, според пријавителката, подолг период ги малтретирал и нејзините други два сина кои учеле со него.

„Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, наведуваат од МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ