Ивановски се пласира на главниот турнир во Јокохама
1700470633

Ивановски го помина кинескиот тенисер Баи кои при 1-1 во сетови го предаде мечот.

Кинезот поведе во првиот сет кој го доби со 6-4, вториот го доби Ивановски со 7-5, на почетокот од третиот Баи предаде.

Прв противник на македонскиот тенисер на главниот турнир ќе биде Белгиецот Зизу Бергс кој е на 180. позиција на АТП листата. Натпреварот ќе се игра вечерва, во 2 часот по полноќ по средноевропско време.