Реал Мадрид со пресврт до победа против Реал Сосиедад (ВИДЕО)
1694984785

Рано стигна студен туш на Сантијаго Бернабеу, Баренечеа во петтата минута постигна гол за водство на Реал Сосиедад од 1-0.

Веднаш откако почна второто полувреме Валверде даде прекрасен гол за израмнување на 1-1.

Не се чекаше долго и за водството на Реал Мадрид, во 60. минута Хозелу погоди за пресврт и победа од 2-1.