Почина возач откако со автомобил излета од патот
Фото Пиксабеј
1686404076

„Патничко возило „мерцедес“ со ресенски регистарски ознаки, управувано од А.Р.(45) од Ресен, излетало од патот. Од здобиените повреди на местото починал возачот А.Р., а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош“, велат од МВР.

Увид извршиле екипа од полициската станица Ресен и јавен обвинител.