Манчестер јунајтед го понижи Челси и го завери местото во Лигата на шампионите (ВИДЕО)
1685048482

Се чини дека не е тешко да се слави над Челси оваа сезона, Манчестер јунајтед не само што го победи лондонскиот ривал, туку и го понижи.

Серијата погодоци ја отвори Касемиро со гол по асистенција на Ериксен уште во шестата минута од натпреварот.

Пред самиот крај на првото полувреме Марсијал постигна гол за сигурна предност на Јунајтед од 2-0.

Во 73. минута Бруно Фернандеш реализираше за пенал за водство од 3-0, веќе беше јасно кој е победникот на овој дуел. Пет минути подоцна Рашфорд погоди за 4-0.

До крајот на мечот, Жоао Феликс успеа да реализира и да ги постави конечните 4-1.

На коло пред крајот познати се сите учесници во Лигата на шампионите од Англија, тоа се Манчестер Сити, Арсенал, Манчестер јунајтед и Њукасл.