Крадци влегле во домот на Клајверт, ја нападнале неговата девојка и си заминале со плен од 200.000 евра
1685018634

Разбојници го искористиле гостувањето на Валенсија кај Мајорка за да го огработ домот на Џастин Клајверт.

Како што пренесуваат медиумите од Шпанија, три максирани лица физички ја нападнале девојката на Холанѓанецот, изнудиле информации за тоа каде се вредните предмети и си заминале со плен од речиси 200.000 евра.

Од полицијата брифираат дека се се случило многу брзо, крадците влегле и излегле за пет минути.