Пукање во Капиштец ги разбуди утрово скопјани
1680246459

Според информациите на МКД.мк пукотницата се случила пред казино околу кое има и многу други дуќани во кои жителите од овој дел на Скопје токму рано наутро одат да ги испазарат секојдневните намирници.

Од МВР го потврдија случајот. Оттаму велат дека нешто после осум часот било пријавено пукање во близина на Млечниот ресторан и дека полициски екипи се веќе на терен. Се работи на откривање на детали што точно се случило.

Повеќе детали за утринските пукотници највуваат за подоцна во текот на денот