Далас со кош во последната секунда го победи Лејкерс во Лос Анџелес (ВИДЕО)
1679127095

Лос Анџелес Лејкерс и Далас одиграа неизвесен натпревар, двете екипи се менуваа во водство, а мечот имаше спектакуларен крај откако Клебер ја исфрли топката буквално во последниот момент и донесе победа за гостите.

Ирвинг требаше да го заврши последниот напад на Далас, но влезе во позиција во која не можеше да шутне, па му ја даде топката на Клебер, тој шутна, таа влезе и почна славјето.

Ирвинг имаше одлична партија, постигна 38 поени и беше најдобар на теренот. Најдобар во составот на Лејкерс беше Дејвис кој постигна 26 поени, имаше и десет скокови. Леброн и Дончиќ беа отсутни поради повреди.

Резултати: Шарлот - Филаделфија 82-121, Атланта - Голден стејт 127-119, Кливленд - Вашингтон 117-94, Чикаго - Минесота 139-131, Хјустон - Њу Орлеанс 114-112, Сан Антонио - Мемфис 120-126, Портланд - Бостон 112-126, ЛА Лејкерс - Далас 110-111.