МВР потврди: Разбојникот кој со автомат ограби казино е полициски службеник

„Станува збор за полициски службеник. Случајот е расчистен, поднесена е кривична пријава, а преземени се мерки и од Одделот за внатрешна контрола и ќе биде изготвен извештај, предлог за утврдување на дисциплинска одговорност и за мирување на работното место до завршување на постапката“, одговорија од МВР за МКД.мк. Како што претходно објавивме, се работи за … Продолжи со читање МВР потврди: Разбојникот кој со автомат ограби казино е полициски службеник