сабота, 25 мај 2024

Герасимовски: Апелирам да не се шират шпекулации за причините за избувнувањето на пожарот (ФОТО)

По информациите за избувнувањето на пожарот во Универзална Сала градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски веднаш се упати на терен. Пожарот е локализиран и не постои опасност за другите објекти, информираше Герасимовски. Тој додаде дека во објектот немало никој и апелира да не се шират шпекулации додека да се добијат официјални информации која е причината за настанување на пожарот.

Објавено на

часот

Сподели

„Пожар избувна во Универзална сала при што веднаш се упатив на терен. Во моментов екипите на противпожарната бригада го гаснат и пожарот е локализиран. Не постои опасност по другите објекти во близината. Според првичните информации немало никој во зградата. Апелирам граѓаните да го избегнуваат овој дел од градот додека трае интервенцијата. Исто така апелирам да не се шират шпекулации додека да се добијат официјални информации што е причината за пожарот“, пишува Герасимовски.
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ