недела, 23 јуни 2024
СП 2026

ФИФА го објави логото за следното Светско првенство (ФОТО)

Објавено на

часот

Сподели

Логото е многу едноставно, на него е бројката 26, а врз неа е скапоцениот пехар кој го добива победникот на Мундијалите.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ