недела, 14 април 2024

Австралија опен без Венус Вилијамс

Објавено на

часот

Сподели

Причината поради која постарата од сестрите Вилијамс го откажува учеството е Сјогреновиот синдром, автоимуна болест што ги зафаќа жлездите и внатрешните органи. Поради оваа болест Венус минатата година играше на само четири турнири.

Австралија опен на Мелбурн парк започнува во понеделник, а Венус, која моментно е на стотото место на ВТА-листата, во 2003 година беше финалистка.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ